Vianočná svetelná rozprávka

by:
Category :Nezařazené


Ohúrte susedov!
Na západe je svetelná vianočná výzdoba exteriérov veľmi trendy. Susedia niektorých rodinných štvrtí dokonca neoficiálne súťažia kto má toho roku krajšie umiestnené sviečky na dome, soby v predzáhradke či veniec na vchodových dverách.

vánoční hvězda

U nás, na Slovensku nie sú sane a soby tradičným symbolom Vianoc, preto sa s nimi nemusíte trápiť. Osvedčeným kamarátom k týmto zimným mesiacom nám bude aj tento rok snehuliak. Dnes už dostať svietiace snehuliaky vhodné do záhrady v rôznych veľkostiach a prevedeniach. Fungujú na batérie, takže sa nemusíte naťahovať s elektrickým káblom. Pokojne ho umiestnite na Váš dvor pred dom. Potešíte susedov aj okoloidúcich a jediné z čoho si môžete robiť starosti sú milí ľudia, ktorí by si ho najradšej zobrali k sebe domov.

vánoční světla

LED svetielka
Osvetlite svoj dom alebo okná bytu (či už zvnútra klasickými elektrickými sviečkami alebo zvonku LED svetielkami) imitáciami cencúľov, svetelnými závesmi (napríklad aj v tvare anjelikov), svietiacimi hviezdami, stromčekmi a pod. Neprežeňte to však! Na menší priestor stačí menej osvetlenia, aby svetielka vynikli. Farby striedajte uvážlivo – žlté hviezdičky, zelené stromčeky, biele vločky… Stále platí, že menej je viac a v jednoduchosti je krása. Nechcete predsa žiariť na ulici ako výklad TESCA. Už malá LED výzdoba Vám zaručí kúzlo Vianoc v duchu štýlovej elegancie. A povedzme si úprimne, toto osvetlenie nie je najlacnejšie a keď to nebudete preháňať ušetríte nejaké tie eurá aj na vianočné darčeky.

světlýka

Na záver zaujímavosť; Tridsaťosem ročný Václav Turnec z Chotvíc skrášľuje svoj dom každý rok na Vianoce vyše 18 000 žiarovkami. Takmer tridsaťtisíc návštevníkov každoročne obdivuje tento nádherný vianočný úkaz v malebnej dedinke na severovýchode Českej republiky.